Meklējam mājas

Kā adoptēt izvēlēto mīluli no biedrības “Felida”

Kā adoptēt izvēlēto mīluli no biedrības “Felida”:

Noteikti izvērtējiet savas iespējas uzturēt un rūpēties par dzīvnieciņu, pārrunājiet dzīvnieciņa adopciju ar tuviniekiem, kuri dzīvo kopā ar Jums vai visi piekrīt dzīvnieciņa ienākšanu ģimenē. Rūpīgi pārdomājiet, vai varēsiet pienācīgi pieskatīt dzīvnieku un nodrošināt visu, kas nepieciešams topošā mīluļa labsajūtai.

Pirms došanās uz patversmi, pārliecinieties, vai jaunajā mājvietā dzīvniekam būs viss nepieciešamais:

 • Sava guļvieta
 • Vieta rotaļām
 • Trauciņš gan ēdienam, gan ūdenim
 • barība (par katra mīluļa barošanas īpatnībām jautājiet biedrības darbiniekiem)
 • Dzīvnieka tualetes kaste un smiltiņas
 • Piemērotas rotaļlietas

Pārdomājiet, vai tiešām spēsiet parūpēties par mīluli arī ilgtermiņā- viņam būs nepieciešamas:

 • regulāras veselības pārbaudes pie veterinārārsta
 • vakcinācijas,

kā arī persona, kas varēs pieskatīt mājdzīvnieku gadījumā, ja pats uz laiku dosieties prom

*(ir iespēja vienojoties par prombūtnes laiku un barošanu mīluli uz laiku izmitināt arī biedrības “viesnīcā”)

Pirms adopcijas jums ir iespēja un arī mēs Jums ļoti iesakām doties uz biedrības telpām Aizkrauklē, Spīdolas ielā 11 (3.stāvā, tālrunis uzziņām: + 371-29872678) un iepazīties ar adopcijai pieejamajiem mīluļiem un informāciju par tiem.

Nepārdzīvojiet un nepadodieties gadījumā, ja nolūkotais mīlulis tomēr nav Jums piemērots. Aplūkojiet arī citus adopcijai pieejamos dzīvniekus – varbūt īstais draugs ir turpat blakus.

Kad esat izvēlējušies savu un adopcijai brīvo mīluli, sapratuši ,ka esat raksturos saderīgi būs jānokārto dažas formalitātes tapēc adopcijas brīdī pārliecinaties, ka esat līdzi paņēmuši personu apliecinošu dokumentu. Protams, arī biedrības darbinieks vēlēsies pārliecināties, ka esat gatavs uzņemties atbildību par mājdzīvnieku, tāpēc ar Jums tiks pārrunāti nepieciešamie jautājumi, lai būtu garantija, ka Jums var uzticēt rūpes par adoptējamo mīluli.

Kad visas formalitātes nokārtotas, sagatavojiet dzīvnieku pārvešanai un dodieties mājās. Vislabāk to darīt ar automašīnu, nevis sabiedrisko transportu, lai mīlulim, sev un apkārtējiem neradītu lieku satraukumu, kā arī pasargātu no nepatīkamiem starpgadījumiem. Pirms pārvešanas pārliecinieties, ka dzīvnieks nevarēs brīvi pārvietoties pa automašīnas salonu, tādējādi traucējot auto vadīšanu.

Ar Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem par dzīvnieku pārvadāšanu varat iepazīties šeit http://www.likumi.lv/doc.php?id=185798.

Atcerieties – ja vēlāk kādu iemeslu dēļ tomēr nespējat dzīvnieku paturēt, atrodiet tam jaunu saimnieku vai arī sazinieties ar patversmi, no kuras to adoptējāt! Kopīgiem spēkiem būs vieglāk atrast mīlulim jaunas mājas vai arī izmitināt to patversmē.

Citi svarīgi noteikumi:

 • Adoptēt dzīvnieku nodod tikai pilngadīgai personai (jāuzrāda personu apliecinošs dokuments).
 • Dzīvnieks adopcijai netiek nodots trešajai personai, bet tikai personīgi jaunajam saimniekam.
 • Dzīvnieks netiek atdots personai, kas atrodas alkohola, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.
 • Dzīvnieks adopcijai netiek nodots, ja patversmes rīcībā ir informācija, ka persona ir pārkāpusi Dzīvnieku aizsardzības likuma 4. un 5. pantu. (Ar Latvijas Republikas Dzīvnieku aizsardzības likumu var iepazīties šeit http://www.likumi.lv/doc.php?id=14940)
 • Dzīvnieks netiek nodots personai bez pastāvīgas dzīvesvietas.
 • Patversmes patur tiesības saņemt informāciju par dzīvnieka veselības stāvokli un dzīves apstākļiem arī pēc adopcijas, kā arī apmeklēt viņa jauno mājvietu, lai konstatētu, vai tiek ievērotas visas labturības prasības. Ja tās tiek pārkāptas, patversmes darbiniekiem ir tiesības dzīvnieku atsavināt.
 • Adopcijai nodotie dzīvnieki ir sterilizēti (attiecas uz dzīvniekiem, kas vecāki par 5-6 mēnešiem), vakcinēti un attārpoti. Ja kāda no šīm procedūrām nav veikta, patversmes darbinieki Jūs par to brīdinās.

[envira-gallery id=”443″]

Hits: 667