2017.gada 31.jūlijs līdz 17.augusts

Felidas dienasgrāmata.

  1. augusts. Zvans no dārziem „Ziedos”: palīdziet, kaķene atvedusi 7 kaķēniņus, iet pa šķūnīti ņigu-ņagu, noķert nevaram, pie cilvēka nav raduši. Kopā ar saimnieci izstrādājam plānu, ko darīsim ar kuplo ģimeni. Noķertos kaķēnus pēc veselības pārbaudes socializēsim, te mums liela brīvprātīgā palīdze ir Zanda Albekeite no Skrīveru vidusskolas , kura strādā jau otro mēnesi un ar pacietību un mīlestību veic šo darbu. Kaķenīti sterilizēsim un pēc atveseļošanās meklēsim jaunus saimniekus.
  2. augusts. Vētras nakts ir bijusi pārbaudījums arī dzīvniekiem. Nobijušies no pērkona grāvieniem, tie sabēguši pagrabos kur kurais. Nepaveicās mazam runcītim Jaunceltnes 23/3, kurš iesprūda starp novadcaurulēm un izmisis sauca kādu palīgā. Viņam palaimējās, viņš tika sadzirdēts, un mazās dzīvības glābšanai tika izsaukti ugunsdzēsēji. Pārnakšņojis pie Markusa , mazais ieradās „Felidā”, un tagad visus priecē, jo ir draisks un rotaļīgs kaķu puika.
  3. augusts. Uz kādas Aizkraukles iedzīvotājas Gaismas ielā 8 ierosinājumu namu apsaimniekotājs SIA „Lauma-A” rīko visas mājas iedzīvotāju aptauju par bezsaimnieku kaķu likteni, kuri uzturas šīs mājas tuvumā un pagrabā. Tikai no viņu lēmuma būs atkarīgs, vai šiem savulaik no viņu pašu mājas izmestajiem dzīvniekiem būs kur patverties vai nē.

7.augusts. No pagrabiem nākušie kaķēni mums ievazājuši acu vīrusu – ļoti bīstamu un grūti ārstējamu slimību. Cīnāmies visiem spēkiem, un mums pieteicās brīvprātīgā palīdze Iveta Piebalga no Skrīveriem, kura jau vairākus gadus katru pirmdienu mūs apciemo ar trīslitru lauku piena burku. Ar apbrīnojamu neatlaidību un apņēmību viņa kopā ar dakteri Jeļenu Sikarevu uzsāka mazuļu ārstēšanu, un, kā mums liekas, panākumi neizpaliks.

  1. augusts. Aizkrauklē, Lāčplēša ielas 13. namā jūlija vidū tika aizmūrēti pagraba logi. Pirms tam tika veikti tur mītošo kaķu glābšanas darbi, taču viens dzīvnieks ir palicis pagrabā un tagad izmisis sauc palīgā īpaši vakaros, neļaujot pirmā stāva iemītniekiem gulēt. Visi mūsu mēģinājumi palīdzēt bija bezrezultatīvi, jo mājas iedzīvotāji veica pretdarbības, aizverot ķerambūri. Līdzjūtīgie tagad regulāri tura atvērtas pagraba durvis cerībā, ka nelaimīgais attapsies izskriet ārā.

31.jūlijs. „Felidas” viesnīcā ierodas jauns iemītnieks,  kungs gados – runcis Pūcis(esot pūcīgs,tā melnbalto lielo kaķi raksturo saimniece Vaira). Taču Pūcis pie mums ātri atmaiga, nāca „runāties”, gribēja mīlināties, draudzējās ar apmeklētājiem. Arī otrs viesnīcas iemītnieks Barsiks, kurš dzīvo pie mums jau pusgadu, ir „savējais”. Jaunās mājās gribētu dzīvot 5 kaķenītes , 3 runči un 7 kaķēni, ar kuriem varat iepazīties mūsu mājas lapā www.felida.lv. Gaidām ciemos!

Aizkraukles dzīvnieku aizsardzības biedrība Felida, tel. 29872678,

Konts ziedojumiem: LV09PARX0016069935123

Hits: 13