Brīvprātīgais darbs dzīvnieku aizsardzībā

 

Vai jūs meklējat veidu, kā padarīt savu dzīvi nozīmīgāku un interesantāku? Vai jūs vēlaties būt daļa no kaut kā lielāka un svarīgāka? Vai jūs mīlat dzīvniekus un vēlaties viņiem nodrošināt labāku nākotni? Ja jūsu atbilde ir “jā”, tad jums ir lieliska iespēja kļūt par brīvprātīgo dzīvnieku aizsardzības organizācijā! 

  

Palīdzība – dots devējam

Brīvprātīgais darbs dzīvnieku aizsardzībā ir ne tikai lielisks veids, kā palīdzēt neaizsargātiem un no cilvēku bezatbildības, ļaunuma, nezināšanas un vienaldzības cietušiem dzīvniekiem, bet arī lieliska iespēja iegūt daudz pozitīvu emociju, jaunu draugu un vērtīgu pieredzi. Brīvprātīgajiem dzīvnieku aizsardzības organizācijā ir iespēja darboties dažādās jomās, piemēram, dzīvnieku socializēšanā, uzturēšanā, apkopšanā un rehabilitācijā, sabiedrības izglītošanā un konsultāciju sniegšanā, informatīvajās kampaņās, dažādos Eiropas projektos, ar organizācijas darbu saistītajos saimnieciskajos darbos un citur. Tādēļ brīvprātīgajiem saskaņojot savas darbības ar organizāciju ir iespējams piedalīties dažādās aktivitātēs, piemēram, dzīvnieku aprūpē, barošanā, tīrīšanā, izklaidēs ar dzīvniekiem, socializēšanā, adopcijas procesos, sabiedrisko attiecību veidošanā, ziedojumu vākšanā un citur. 

Attīstība…

Brīvprātīgais darbs dzīvnieku aizsardzībā ir arī lieliska iespēja attīstīt savas personiskās un profesionālās prasmes, iegūt jaunas zināšanas un kompetences, paplašināt savu redzesloku un iepazīt jaunas iespējas šajā jomā. Tā ir iespēja pilnveidoties un izmantot jau esošās zināšanas, lai sniegtu vērtīgu ieguldījumu. Brīvprātīgajiem ir iespēja sajust sevi ne vien kā daļu no savas apkārtnes, pilsētas, novada, bet arī kā daļu no globālajiem mērķiem un vērtībām, kas veicina dzīvnieku labturību un aizsardzību. 

  Mīlestība…

Brīvprātīgais darbs dzīvnieku aizsardzībā ir lielisks veids, kā dalīties savā mīlestībā pret dzīvniekiem ar citiem cilvēkiem – domubiedriem un sabiedrību. Brīvprātīgie var veidot draudzīgas attiecības ar citiem brīvprātīgajiem darbiniekiem un jaunajiem adoptēto dzīvnieku saimniekiem. Brīvprātīgie var arī izglītot sabiedrību par dzīvnieku tiesībām un vajadzībām, veicinot līdzjūtību, toleranci un atbildību. Brīvprātīgie iedvesmo  citus cilvēkus pievienoties brīvprātīgajam darbam, iesaistīties apkārtējās dzīves un vides uzlabošanā, vai adoptēt dzīvniekus dodot tiem mājas un iespēju uz pilnvērtīgu, un drošu dzīvi. 

  Palīdzība…

Brīvprātīgais darbs dzīvnieku aizsardzībā ir ne tikai lielisks veids, kā palīdzēt dzīvniekiem, bet arī lielisks veids, kā palīdzēt sev pašam – tas sniedz daudz emociju, piemēram, prieku, pateicību, lepnumu un mieru. Brīvprātīgais darbs uzlabo pašcieņu, pašapziņu un pašdisciplīnu, kā arī ceļ pašvērtējumu un ļauj sasniegt aizvien jaunas virsotnes. Brīvprātīgais darbs mazina depresiju un vientulības sajūtu, sniedz dzīvesprieku un labi padarīta vērtīga darba sajūtu. 

   

Brīvprātīgais darbs dzīvnieku aizsardzībā ir lieliska iespēja padarīt savu dzīvi un pasauli labāku. Ja jūs mīlat dzīvniekus un vēlaties viņiem nodrošināt labāku nākotni, tad pievienojieties brīvprātīgajam darbam un kļūstiet par viņu draugu un glābēju!